| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 170 mΩ |
| Inductance | 33 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 1.3 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Magnetic |
| Height - Seated (Max) | 3.2 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22742
Ext.Price$0.22742
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22742 | $0.22742 |
| 10 | $0.20108 | $2.01080 |
| 50 | $0.17779 | $8.88950 |
| 100 | $0.15843 | $15.84300 |
| 500 | $0.14118 | $70.59000 |
| 1000 | $0.12581 | $125.81000 |
| 3000 | $0.11646 | $349.38000 |
| 5000 | $0.10780 | $539.00000 |
